Termoizolacja – dobór materiału

Nasza firma wykonuje termoizolacje i ocieplenia systemem wdmuchiwania materiału izolacyjnego. Jest to najnowsza technologia pozwalająca na dokładne i sprawne ocieplenia budynku. Oferujemy usługi ocieplania stropodachu, ścian wewnętrznych, piwnic, poddaszy.

Jak wykonujemy izolacje granulatem? Maszyny obsługiwane przez naszych pracowników sprzężonym powietrzem wdmuchują rozdrabnianą mieszaninę materiału izolacyjnego w odpowiednie miejsca. Do takich prac należy odpowiednio przygotować przestrzeń. Jednak użycie urządzenia wtryskującego granulat wełny czy celulozy znacząco przyspiesza prace na budowie. Wykorzystanie tej technologii i sprawny system prac pozwala uniezależnić się od zmiennej pogody, co przekłada się na terminowość wykonania projektu. 

Atutem wdmuchiwania maszynowego jest brak mostków termicznych. Taka metoda pozwala uniknąć tworzenia się mostków (na łączniach materiału ocieplającego lub w miejscach trudnodostępnych), które powodują ubytki ciepła. Niedokładna izolacja może być także przyczyną zbierania się wody w źle wykonanych uszczelnieniach.  Użycie maszyn i granulatu wełny lub celulozy to gwarancja szczelnego i bezpiecznego ocieplenia. 

Wybór materiału termoizolacyjnego jest zależny od charakteru projektu: dom, piwnica, poddasze, magazyny, szpital, szkoła? Drugim ważnym pytaniem przy projektowaniu termoizolacji jest grubość warstwy, jakiej należy użyć. Zależy ona przed wszystkim od współczynnika przewodzenia ciepła. Niższa wartość wskazuje, że można zastosować cieńszą warstwę. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę współczynnik przenikania ciepła. Ocieplenie lub termomodernizacja stropodachów dużych budynków to projekty, które powinny uwzględnić równie także to, czy dach jest płaski czy ma spady.

Korzystamy z najwyższej jakości produktów, a nasze wieloletnie doświadczenie na rynku budowlanym gwarantuje Państwu jakość wykonania, terminowość i dokładność. Ocieplamy m.in. hale, magazyny, baseny, szpitale, szkoły. Wykonujemy termomodernizacje dla spółdzielni mieszkaniowych. Nasze ocieplenia chronią budynki: Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, Politechniki Śląskiej, Politechniki Kraków, Instytutu Fizyki Molekularnej w Warszawie, Szpitala w Kozienicach, Zamku w Kórniku. 

Koszty ocieplenia budynku zależą od powierzchni, terminu, ale niekoniecznie od materiału. Obecnie koszty ocieplania wełną skalną i celulozą są porównywalne. Co warto wybrać? Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam pomóc na etapie projektowania i doradzić w dobrze najlepszego materiału dla Państwa.